Cast Ajansları Neden Para İster?

Cast ajansları oyunculuk, modellik, tanıtım mankenliği, dublörlük ve fuar hostesliği gibi meslek dallarında yer almak ve faaliyet göstermek isteyen adaylar için hizmet vermekte ve onların hayallerine kolay bir şekilde kavuşmalarını sağlamaktadır. Bu firmalar sayesinde adaylar büyük bir fırsat yakalamakta ve bu fırsatı değerlendirerek kariyer sahibi olmaktadır. Adayların kafasında soru işareti olarak kalan bazı konular bulunmaktadır. Bu konulardan biri de cast ajans firmalarının adaylardan neden para istediğidir. Günümüzde faaliyet göstermekte olan cast ajans firmalarından bazıları adayların belli bir miktar para istemektedir. Adaylar tarafından da bu konu büyük bir merakla takip edilmektedir.

Günümüzde birçok ajans firmasının yer aldığını ve bu firmaların çeşitli işlevler gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Bazı firmalar adayların daha iyi yerlere gelebilmesi için onlardan ücret talep etmektedir. Adaylardan alınan ücret ise yine aynı adaylar için harcanmaktadır. Genelde söz konusu olan ücret, adayların fotoğraf çekimleri için harcanmaktadır. Fotoğraf ekipmanları ve fotoğrafçılar için bir miktar para harcanmaktadır. Fotoğraf çekimlerinin başarılı bir şekilde tamamlanması sonucunda da adayların şansları ciddi oranda artmaktadır; ancak bütün firmalarda aynı işlemin olmadığını da söyleyebiliriz. Son zamanlarda insanları kandırmaya çalışan, onların hayallerine ve paralarına göz diken firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalar yüzünden birçok insan hayallerini yarıda bırakmak durumunda kalmaktadır. Siz de böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız detaylı bir araştırma ve inceleme yapmalısınız. Verdiğiniz yanlış bir karar hayal kırıklığına uğramanıza sebep olabilir. Güvenilir kurumlarla çalışırsanız her zaman kendinizi geliştirebilir ve iyi yerlere gelerek kariyer sahibi olabilirsiniz. Bu aşamada kurum seçiminin önemli olduğunu kesinlikle aklınızdan çıkarmamalı ve her zaman bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Para isteyen firmalar dolandırıcıdır gibi bir cümle kurmak ve bu cümle ile hareket etmek doğru bir davranış olmayacaktır. Bu sebeple de hızlı karar vermemek size büyük bir artı sağlayacaktır.

Yani işini iyi yapan, güvenilir cast ajanslarının da adaylardan belli bir miktarda para isteyebileceğini unutmamanız ve kesinlikle firmalara karşı ön yargılı olmamanız gerekli olacaktır.

 

Kaynak: http://www.castistanbulajans.net/televizyon-dunyasinda-cast-ajanslarinin-rolu/