Cast Ajanslarında Başvuru İşlemleri Yapmak Kolay Mıdır?

Oyuncuların ve oyuncu adaylarının dizi, sinema filmi, reklam şirketleri ve kanal prodüksiyonları ile sağlıklı ve güvenilir şekilde bir araya gelmelerini sağlayan kurumlara cast ajans denir. Oyuncu adaylarının, keşfettikleri kendilerinde keşfettikleri oyunculuk yeteneğinin değerlendirmek ve bunu meslek olarak yapmak istemeleri ile cast ajans başvuruda internet sayfalarına başvurmaları yeterli olacaktır.Bu işlem online olduğu için oyuncu adaylarının cast ajansları ile hızlıca iletişime geçmelerini sağlıyor. Yapımcılar oyuncu veya model ihtiyaçlarını güvenilir ajanslardan temin ediyor. Bu yüzden doğru ajansla çalışmak hem oyuncu için hem de yapımcının açısından önemli oluyor. Ayrıca doğru cast ajanslar ile çalışmak, eğitimsiz ve tecrübesiz oyuncu adayları için de önemli bir unsur. Çünkü tecrübesiz oyuncu adayları ajansın kadrosundaki eğitimli ve profesyonel oyuncularla çalışma fırsatı ile hem oyunculuk eğitime başlama hem de kamera önü heyecanını atmış oluyorlar.İyi bir gözlemci olan oyuncu, profesyonel oyuncuların kamera önünde ki hareketlerini inceleyerek bunu oyunculuk hayatına eklemesi, yapımcıların dikkatini çekme konusunda avantaj sahibi oluyor. Bu durum oyuncu adayları için ilk olarak ana oyuncu olmasa da, reklamlar da ve yayan oyuncu oldukları dizi ve filmlerde akılda kalıcı olmak oyuncunun elindedir.

Cast Ajanslarına Başvuru Adımları

Öncelik olarak yeteneği olan oyuncu adayların fiziksel özelliklerine bakmaksızın her yaştan bireylerin oyuncu ajanslarına başvurmaları mümkündür. Sadece 18 yaşından küçük olan oyuncu adaylarının başvuruları ebeveynleri tarafından yapılması gerekir. Oyunculuğa geçiş olarak ajansların cast ajans başvuru da tanınmak ve yer yapmak adına önemlidir.

Yetenekli oyuncu adayları cast ajanslarının internet sayfasında ki cast ajans başvuru formunu eksiksiz doldurarak ajans yetkilileri ile iletişime başlamış olur. Adayların başvuruların ajansın profesyonel direktörleri tarafından incelenir. Olumlu olması halinde ajans yetkilileri oyuncu ile iletişime geçer. Oyuncunun profesyonel fotoğrafları ajans fotoğrafçısı tarafından çekilir ve bilgileri ajansın internet sayfasında yayınlanarak yapımcılar ve reklam şirketlerine sunulur. Bu arada oyuncu ile cast ajansı arasında sözleşme yapılır. Reklam şirketleri ve yapımcıların oyuncu ihtiyacı olduğu takdirde cast ajanslarının kadrosundan eleme ile uygun oyuncu seçilir.