Cast Ajanslarına Üye Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Cast Ajanslarına Üye Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Cast ajansları, sayısız projeler için oyuncu ya da manken adayları ile diğer yapımcı firmalar arasında bağlantı kuran özel kurumlar olarak bilinmektedir. Söz konusu bu kurumlar aracılığı ile son derece kolay bir şekilde üyelik alabilir ve bu yönde de çeşitli projelerde yer alma şansına sahip olabilirsiniz. Özellikle de oyuncu adayları için geçerli olan üyelikler dahilinde, bu ajanslar aracılığı ile pek çok farklı yapım şirketine ulaşabilir ve bu yönde de çekimi devam eden ya da henüz başlanmamış olan projeler içerisinde oyuncu olma şansına sahip olabilirsiniz.

Oyunculuk Başvurusu

İlk olarak cast ajanslarıüzerinden oyunculuk yapabilmek amacı ile hangi aşamalar dahilinde üyelik alabileceğiniz yönünde bir inceleme yapabiliriz. Bu kapsamda ilgili olduğunuz cast ajansı için geçerli olan internet sayfası aracılığı ile bir ön başvuru yapabilir ve bu yönde de tüm kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi ajansa iletebilirsiniz. Sonrasında da bu bilgilerin değerlendirilmesi ile birlikte kayıt ve başvuru için ajans tarafından çağrı alabilirsiniz. Çağrı aldıktan sonra da direkt olarak ajansa gidebilir ve bu yol ile de kısa bir süre içerisinde kayıt aşamasını da başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Oyunculuk için yapılan üyelik kaydı için, ilk olarak oyuncu adayının temel özellikleri, yetenekleri, deneyimi, eğitim seviyesi, kişisel özellikleri ve diğer bunun gibi verileri istenmekte ve bu yönde de bir kayıt yapılmaktadır. Sonrasında da birçok farklı alan dahilinde genel olarak yapım şirketlerinin sunmuş olduğu roller üzerinden oyuncu adayına uygun olduğu düşünülen roller seçilmekte ve görüşmeler bu yönde başlatılmaktadır. Oyunculuk ajansları kapsamında yapılan kayıt aşaması sonrasında, bu yönde rollerin değerlendirilmesi ile birlikte de oyuncu adayı ve yapım şirketi tarafından mutabakat sağlanabilmekte ve bu yönde de bir sözleşme imzalanmaktadır. Sözleşme imzalandıktan sonra da çekimler anlık olarak başlatılabilmekte ve bu yönde de proje için start verilmektedir. Ardından da oyuncu adayının özlük hakları ve uymak zorunda olduğu hükümler üzerinden ödemeler yapılmakta ve çekimler de aynı şekilde devam etmektedir.