Cast Ajansı Mülakatlarında Sorabileceğimiz Sorular

Bu işe başlarken ilk olarak doğru bir cast ajansı bulmamamız gerekmektedir. Kişilerin ajanslara karşı olan tutumu ve güveni önemlidir. Kendilerine uygun ve rahat edebilecekleri bir cast ajansı ile çalışmak onlar için bir öncelik oluşturacaktır. Kişinin cast ajanslarına sorulabilecek soruların belki de en başında cast ajansının iş garantisinin olup olmadığı yer alır. Ancak şunu unutmamalıyız ki profesyonel olarak çalışan bir cast ajansı bu kesinliği yani iş garantisini kesin bir şekilde veremez. Bu işin uzun vadeli olması aslında kişinin kendi elindedir. Çalışan kişi becerileri ve yetenekleri sayesinde bu süreyi uzun tutabilir.

Sorulan en önemli sorulardan biri de ücret konusudur. Çünkü günümüzde birçok kişi bu konuda mağdur olmuştur. Çalıştıkları halde parasını alamayan birçok mağduriyete uğramış kişi vardır. Bu konuya olanak vermemek için bu konuyu en başta çözmek gerekir. Cast ajansından kendilerine ait daha fazla ve daha detaylı bilgi verilmesi de istenmektedir. Cast ajansının yönetim şekli  ve çalışanları ile olan iletişimleri de sorulur. Çünkü cast ajansının çalışma stili başvuran kişilere uymayabilir. Bunun daha sonrasında kişilere sıkıntı çıkartmaması için en başta konuşulması uygun olacaktır. Cast ajansının çalışanları ile olan ilişki başvuran kişi için çok önemlidir. Çünkü kişi burada çalışacaksa cast ajansı ile arasındaki ilişkinin iyi olmasını ister.

Yapılan iş ilanında belirtilmeyen ya da yazılmamış olan başka sorumlulukların olup olmadığı da sorulan sorular arasında yer alır. Çünkü belirtilmeyen bu sorumluluklar daha sonrasında büyük sıkıntılar yaratabilir. Eğer yazılmayan sorumluluklar var ise bunlar kişiye bu işi kabul etmeden önce söylenmektedir. Diğer sorulardan biri de işe alındıktan sonra işe başladığı pozisyonda ne kadar yükselebileceği ya da başka bir pozisyona geçiş yapabilme durumunun olup olmadığıdır. İşe başladıktan sonra kişiler daha çok yükselmek isteyeceklerdir ve bu durumu daha önceden sormaları gerekmektedir ki bu daha sonrasında sorun yaratmasın. Başka pozisyonlara geçişte aynı şekilde önceden sorulmalıdır. Sorulabilecek bir başka soru da çalışanların kariyer hedeflerinde ve hedefleri yolunda ilerlerken bu kişilere destek verip verilmediğidir. Cast ajansının kişilere destek vermesi cast ajansının prestijini daha da arttırmaktadır.

Kaynak: http://www.castistanbulajans.net/internet-uzerinden-yaptigim-cast-ajans-basvurum-kabul-edilir-mi/